۱۰ عدد از بهترین بازی های لینوکس که هرکسی باید تجربه کند!

“بهترین بازی های رایگان لینوکس“؛ هنگامی که کاربران ویندوز از محیط خود خارج شده و وارد دنیای لینوکس میشوند، از پرجستجو ترین عبارات است.
در این مقاله میخواهیم ۱۰ بازی پرطرفدار و رایگان لینوکسی را معرفی کنیم که هر کاربر لینوکسی که علاقمند به بازی و سرگرمی است، باید تجربه کند.

۱-محیط بیگانه: جنگجویان مریخ – Alien Arena: Warriors Of Mars

این بازی از نوع تیراندازی اول شخص به صورت «مسابقهٔ مرگ» یا «Deathmath» است. دنیایی از تم های اکشن و مجموعه های شگفت انگیز را در این بازی خواهید یافت.
همانطور که زمان خیلی سریع پیش میرود، باید خودمان را با گرمای زمان همنوا کنیم.

۲- نبرد برای وِسنُث – Battle for Wesnoth

Battle for Wesnoth یک بازی استراتژیک است. میتوانید این بازی را یک نفره یا چند نفره بازی کنید؛ همچنین میتوانید به صورت آفلاین یا آنلاین آن را بازی کنید. این بازی ویرایشگر نقشه هم در اختیار شما قرار میدهد.
شما باید اسرار جدیدی در این بازی کشف کنید. این بازی استراتژیک از بهترین بازی هایی است که میتوانید در مجموعه بازی های استراتژیک لینوکسی پیدا کنید.

۳- زُنُتیک – Xonotic

این بازی یکی از معروف ترین بازی های لینوکسی در سال 2017 است. اگر دوست دارید هیجان را در یک بازی اکشن تجربه کنید، Xonotic انتخاب بسیار خوبی است. سبک این بازی تیراندازی است؛ شما میتوانید انواع مختلفی از سلاح و مهمات را داشته باشید.
اگر یک گیمر عاشق بازی های جنگی هستید؛ این بازی برای شما عالی است.
این بازی هم دارای امکان بازی تک نفره و چند نفره را به شما میدهد.

۴- صفر میلادی – 0 A.D

قطعا باید گفت این بازی از بهترین پروژه هایی است که در تمام بازی های لینوکسی خواهید یافت. این بازی یک بازی استراتژیک تاریخی است. اقوام و تمدن های مختلفی مانند ایران، روم، یونان، مصر و… در این بازی میتوانید انتخاب کنید؛ همچنین هر تمدن، شخصیت های تاریخی مختص به خود به خود را دارد. مثلا کوروش برای ایران، اسکندر برای مقدونیه و… .
این بازی همچنین امکان بازی تک نفره، چند نفره آفلاین و چند نفره آنلاین را دارد.

۵. دوتا ۲ – Dota 2

دوتا ۲ از فرزندان وارکرفت ۳ است، که یک بازی چند نفره میباشد. این بازی رایگان و مبتنی بر اینترنت است. دوتا ۲ به عنوان بهترین بازی استریم شناخته میشود. زیرا بالغ بر میلیونها نفر تمایل دارند روزانه دوتا ۲ بازی کنند.
میتوانید بوی ماجراجویی در این بازی را حس کنید؟

۶. FreeCiv

بگذارید شما را با تب طولانی مدت بازی استراتژیک ساخت امپراتوری ، FreeCiv آشنا کنم. بله ، این بازی یکی از بازی های قابل پخش ترین تمدن بشری است که هم اکنون در دسترس است. این بازی احساس داشتن آینده ای مرفه از تمدن بشری را به شما می دهد. می توانید از عصر سنگ شروع کنید و نسل بشر را به آینده ای بزرگ و فراتر از آن سوق دهید.

۷. نبرد واقعی: نابغه – True Combat: Elite

این بازی یک بازی تیراندازی لینوکسی است؛ و یکی از بهترین بازی های رایگان لینوکس است که در کل بخش اکشن مشاهده خواهید کرد. این بازی توسط یک تیرانداز منفرد اداره می شود ، “ولفنشتاین” نام شخص تیرانداز است.

۸. تفنگ های دودی – Smokin’ Guns

گفته می شود که این بازی در بین تمام بازی های رایگان لینوکس “نیمه واقع بینانه” است. زیرا این بازی همچنین یک بازی تیرانداز اول شخص است و شما در دام فرهنگ غربی افتاده اید. این بازی بیشتر از ژانر وسترن الهام گرفته شده است و مجموعهٔ این دست بازی ها نیز مانند این بازی هستند.

۹. مکعب حمله – AssaultCube

این بازی یک بازی چند نفره و یکی از بهترین بازی های رایگان لینوکسی چند نفره است. سبک این بازی تیراندازی است و یک بازی تک نفره هم به حساب می آید. کل بازی بر روی موتور Cube تنظیم شده است و بسیار واقعی تر از سایر بازی ها است. شما می توانید حرکت سریع چهره ها ، مهمات آنها برای جنگ و سایر موارد را به معنای خود واقعی ببینید.

۱۰. مکعب ۲ – Cube 2

این بازی هم یک بازی تک نفره تیراندازی دیگر در دنیای لینوکس است. در واقع این بازی نسخه برداری شده از Cube FPS است. موتور مکعب موضوع اصلی این بازی است. نه تنها این؛ بلکه برای وضعیت های شما در این بازی نقشه و ویژگی های هندسی به شما داده میشود. این بازی یکی از بهترین بازی های لینوکسی برای تقویت قوه تفکر عملی شماست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *